Felszerelés cserkészprogramokra

Az alábbi listával segítjük a programjainkra készülést. Ez egy elég általános gyűjtemény, igyekeztünk minden szükséges felszerelést összegyűjteni, ezért érdemes programonként átgondolni, hogy pontosan mire is van szükség. Mindig az évszaknak megfelelően, rétegesen kell öltözködni!

Cucclista

1 napos programra:

1 napos portyára:

Több napos portyára:

Esős idő esetén érdemes váltócipőt, -fehérneműt és -pólót hozni, zacskóba jól becsomagolva, hogy biztosan száraz maradjon.

Táborba:

Ha van:

A hátizsák bepakolása

A hátizsák aljába a könnyű felszerelési tárgyakat tesszük - a hálózsákot és a nagyobb méretű ruhadarabokat.
Következnek a nehezebb tárgyak, ezeket tanácsos a hátunkhoz minél közelebb elhelyezni.
A következő lépés a közepes súlyú használati tárgyak elhelyezése: nehezebb ruhadarabok, élelem. Az üresen maradt részeket apróbb tárgyakkal töltjük ki (pl. váltócipő belsejébe zokni, fehérnemű).
Ajánlott, hogy a sérülékenyebb eszközeink, valamint az eső elleni ruházatunk a hátizsák legtetején legyenek elhelyezve. A zsák tetején található zsebbe olyan apróbb tárgyakat tegyünk, amelyek jó ha kéznél vannak, mint például a lámpa, zsebkés, személyes iratok, pénz.
Hátizsákunk zsebébe tegyük a fontos dolgokat (pl. esőkabát), hogy ne tartson sokáig, mire megtaláljuk.

A hátizsákon ne lifegjen semmi. Ha valami mégis kívülre került, jó stabilan a táskához kell kötözni. (Túrán kézben se hozzunk semmit!)

Törékenyebb tárgyak, élelem: zsíros dolgokat a legjobb ételdobozban szállítani, a kenyeret tegyük kenyeres zacskóba és ez ne legyen műanyagból, mert hosszabb úton megpenészedik benne a kenyér. Üvegekbe ne csomagoljunk, mert az üveg súlyos és törékeny!

Fontos, hogy tudd, mi hol van, ezért mindig saját kezűleg pakolj! A hasonló célokra használatos holmikat csoportosítsuk és zacskókban helyezzük a hátizsákba. Így, ha netán beázik a táskád, nem ázik el az összes holmid, ha mind külön zacskóban van. Még szennyesnek való zacskód is lesz, sőt akár másnak is tudsz adni.
A felszerelést egyébként is érdemes zacskókban csoportosítani (alsónemű, felsőruházat, tisztálkodó csomag stb.), így könnyebben megtalálhatóak az egyes darabok. Használat után mindent meg kell tisztítani, majd a helyére vissza kell rakni.